MetalShow.Lv: Latvian Premier Metal Music Agency

U.D.O.

Ir leģendas, kuras iegūst savu mistisko statusu tajā momentā, kad koncertaģentūra piešķir viņiem epitetu “leģendārs”. Bet ir arī citi, īstie, kā – UDO….. Īsta leģenda – Udo Dirkšnaiders – ACCEPT līderis. Viņa neatdarināmā balss bija atzīta par vienu no harismātiskajām smagajā mūzikā – mūzikā, kurai viņš ir atdevis vairāk nekā ceturtdaļu gadsimta. Un, cik zinām, laika pārbaudījumus spēj izturēt tikai talantīgākie un patiesākie mūziķi.

25. februārī, Eiropas tūres ietvaros, ar vienīgo koncertu “Sapņu Fabrikas” koncertzālē uzstāsies grupa UDO! Programmā – visas, pēdējo 25. gadu, grupas UDO un ACCEPT labākās dziesmas!

No 30. janvāra biļetes uz koncertu „U.D.O.” būs pieejamas iepriekšpārdošanā „Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās (www.bilesuparadize.lv ); biļešu cena sākot no 9 Ls, bet, tuvojoties koncerta dienai (25.02.), to cena vēl augs. Pieejamas arī sēdvietas VIP sektorā!

1986. gadā, vācu heavy-metal leģenda ACCEPT sasniedza savas popularitātes virsotni. Pēc veiksmīgām Eiropas un Amerikas tūrēm un sava pēdējā albūma prezentācijas turneju Japānā, grupa atgriežas savā dzimtajā Vācijā, lai rakstītu materiālu jaunam albūmam. Darbā gaitā, radošās domstarpības noveda pie grupas izjukšanas un grupas vokālists, Udo, savāc savu paša sastāvu zem nosaukuma U.D.O.. Pirmie albūmi “Animal House” un “Mean Machine” turpināja tēmu, kuru uzsāka grupa ACCEPT albūmā “Russian Roulette”, un šie albūmi bija augsti novērtēti gan presē, gan finansiālajā ziņā.

Pēc dažām grupas sastāva izmaiņām un daudzā, tūrēm, 1990. gadā, iznāk, iespējams, pats melodiskākais albūms grupas vēsturē “FACELESS WORLD”. Plate sanāca ļoti spēcīga un labi pārdevās, ko veicināja grupas “ACCEPT” bijušā bundzinieka, Stefana Kaufmana, meistardarbs, kurš šoreiz nospēlēja grupas producenta lomā. Tāpāt kā agrāk, U.D.O. devās turnejā, kā arī pieņem dalību festivālā, veltītā žurnāla “Metal Hammer” piecu gadu jubilejai, kur dalīja skatuvi ar Ozziju Osbornu.

Ar Timebomb iznākšanu sākas pauze grupas radošā darbībā, sakarā ar to, ka pēc albūma iznākšanas Udo uz nenoteiktu laiku “aizsaldēja” savu projektu, kuru veicināja “Accept” apvienošanās. Ar saviem bijušiem kolēģiem, Dirkšnaiders sniedza viesizrādes un ierakstījās līdz pat 1996. gadam.

U.D.O. jaunajā sastāvā iekļāva: Stefanu Kaufmanu (ģitāra), Jorgenu Grafu (ģitāra), Fitti Vinholdu (bass) un Stefanu Švarcmanu (bungas). Neilgi pirms tām “udovieši” pirmatnējā sastāvā piedalījās albūma ierakstīšanā, kurš bija veltīts grupai “Judas Priest”, un kur izpildīja kompozīciju “Metal Gods”.

1997. gadā iznācis albūms “Solid” parādīja, ka Udo vienmēr gribēja izpildīt hard-n-heavy. Viņa tandēms ar Kaufmanu izrādījās veiksmīgs un fani ar entuziasmu pieņēma jauno plati. Tikpat labi albūmu pieņēma mūzikas izdevniecības. Tā – albūms viesojas žurnāla “Rock Hard” čārtos vairāk nekā gadu. Albūma panākumi bija tik spēcīgi, ka nākamā albūma sesijās Udo vairs neveica izmaiņas grupas sastāvā un nākamais albūms zem nosaukuma “No Limits” neatpalika kvalitātes ziņā no iepriekš radītā. Šis albūms iekļāva sevī klasisko grupas “ACCEPT” kompozīciju “I’m A Rebel” un grupas “Supermax” kover-versiju “Lovemachine”.

2000. gadā Dirkšnaiders nevarēja pārvarēt savu tieksmi pēc visa jaunā un, tomēr, ienesa izmaiņas grupas sastāvā. Tā grupas sastāvā parādijās divi puiši no Šveices – Igors Džianola (ģitāra) un Lorenco Milani (bungas). Kopā ar viņiem 2001. gadā izlaiž koncertierakstu “Live in Russia”.

Kolektīvs iepriecināja savus fanus ar studiju ierakstu tikai nākamajā gadā. Plate ar nosaukumu “Man And Machine” iekļāvā sevī treku zem nosaukuma “Dancing With An Angel”, kuru Udo izpildīja duetā, kopā ar vācu metāla primadonnu Doro Peš (Warlock).

Koncertalbūms “Naild To Metal”, tāpat, kā viņa pēcnācējs – albūms “Thunderball” (2004), nostiprināja UDO, kā šī stila radītāja reputāciju.

Viņu desmitais, jubilejas studijas darbs zem nosaukuma “Mission Nr.X” – nevainojams darbs, gan tehniskā, gan izpildes, gan arī komponēšanas plānā, ar lielisku producēšanu. Kā vienmēr, nepārspējamas melodijas sakomponētas ar smagiem rifiem. Tajā laikā, kad daudzie viņu līdzgaitnieki jau “izsīka”, Udo Dirkšnaiders turpina priecēt savus pielūdzējus ar nevainojamiem albūmiem, izpildītiem viegli atpazīstamā stilā, par kuru viņu tik ļoti mīl klausītāji no visām pasaules malām!

www.udo-online.de