MetalShow.Lv: Latvian Premier Metal Music Agency

Sodom

16. aprīlī klubā SALAMANDRA (Jugla, Salamandras iela 1, 6. tramvaja galapunkts) notiks vienīgais vācu thrash-metal pionieru – SODOM koncerts!
Apvienība „SODOM”, līdzās tādiem monstriem kā „Metallica”, „Kreator” un „Slayer”, faktiski ir thrash metal stila pamatlicēji.

Koncerts notiks Austrumeiropas minitūres “Lords of Depravity over Eastern Europe” ietvaros, kuru pavadīs ne mazāk leģendāras grupas – ASSASSIN (Vācija) kā arī „FATAL EMBRACE” (Vācija), un „PANZERFAUST” (Polija.)

No 14. marta „Biļešu Paradīze” kasēs (http://www.bilesuparadize.lv) pārdošanā biļetes uz „SODOM” koncertu. Biļetes cena sākot no Ls 10; tuvojoties koncerta dienai (16. aprīlim), biļešu cena pieaugs. Pieejamas sēdvietas arī VIP sektorā!

Vācu Thrash-metal apvienības „Sodom” , kuras daiļradi daži pētītāji uzskata par pārejas pakāpienu uz Death-metal, pirmsākumus var meklēt 1980. gadā, kad trīs mūziķi no Vācijas mazpilsētas Gelsenkirchen, slēpjoties zem pseidonīmiem AngelRipper (bass/vokāls), Aggressor (ģitāra/vokāls) un Witchhunter (bungas), nolēma radīt grupu. Iedvesmojušies no tādiem smagās mūzikas grandiem, kā „Motorhead”, „Venom” un „Mercyful Fate”, „sodomieši” apbruņojās ar spēcīgu, caursitošu skaņu, spēku un agresiju. 80 -to gadu sākumā tika ierakstītas pāris demo lentes, 1984. gadā Stemhammer paspārnē EP „In The Sign Of Evil”, un 1986. gadā – pilnmetrāžas debijas albūms „Obsessed By Cruelty”, kas lika pamatus „Sodom” slavai.

Grupai ir bijušas neskaitāmas Eiropas tūres; 1988. gadā ir nācis klajā „dzīvs” albūms „Mortal Way of Life”, kas tika ierakstīts uzstāšanās laikā Diseldorfā. Pateicoties albūmam „Agent Orange” (1988.g.) un kulta singlam „Ausgebombt”, apvienība guva plašu popularitāti un kļuva par pirmo vācu thrash apvienību, kuras albūmi kļuva populāri arī pasaules čārtos. 90-to gadu mijā „Sodom” piedalījās pasaules tūrē, kur sniedza virkni veiksmīgu koncertu gan Japānā, gan Dienvidamerikā, kā arī izbrauca tūrē ar tad vēl jauno Brazīlijas komandu „SEPULTURA”. Tādi albūmi, kā „Better Off Dead” (1990) un „Trapping The Vein” (1992) apstiprināja apvienības pelnīto statusu, bet plates “Masquerade In Blood” (1995) un “Til Death Do Us Unite”(1997) pierādīja , ka kolektīvs paliek uzticīgs thrash ideāliem.

Grupas sastāvs ir piedzīvojis izmaiņas; nemainīgs grupas dalībnieks ir palicis tikai frontmens, mūzikas un tekstu autors Tom AngelRipper, kuram pateicoties komanda ir ieguvusi savu neatkārtojamo skanējumu. Paralēli komandas darbiem AngelRipper ir radījis arī dažus soloierakstus (kā Onkel Tom), kas veltīti, galvenokārt, alus kultam: Ein Schoner Tag (1995), Ein Tropfchen Volle Gluck (1998), Ein Strauss Bunter (1999).
Apvienībā ir viesojušies arī tādi sešu stīgu meistari, kā Frank Blackfire (aizgāja uz Kreator) un Michael Hoffmann. 1999. gada albūms „Code Red”, kas tika ierakstīts ar ģitārista Bernemann un bundzinieka Bobby Schottkowski dalību (šāds ir arī grupas patreizējais sastāvs), skāra asas mūsdienu politiskās problēmas. Āzijas valstu un Tālo Austrumu koncerttūres, kā arī Saigonas apmeklējums iedvesmoja „Sodom” radīt skaņdarbus par Vjetnamas karu – šai tēmai ir veltīts 2001. gada albūms „M-16”.

Ir 2006. gads, un „Sodom” vēl joprojām ir viena no populārākajām un atpazīstamākajām Eiropas thrash metal apvienībām.

Diskogrāfija: In The Sign Of Evil (1984, EP); Obsessed By Cruelty (1986); Persecution Mania (1987); Mortal Way Of Life (1988); Agent Orange (1989); Better Off Dead (1990); Tapping The Vein (1992); Aber Bitte Mit Sahne (1993, EP); Get What You Deserve (1994); Marooned Live (1994); Masquerade In Blood (1995); Ten Black Years – Best Of (1996); Til Death Do Us Unite (1997); Code Red (1999); M-16 (2001).