MetalShow.Lv: Latvian Premier Metal Music Agency

Skyforger

1.: metalshow.lv – foto by Krivix
2.: truemetal.lv – foto by by Cruelty
3.: blackmetal.ru.lv – foto by Abbath
4.: blackmetal.ru.lv – foto by Vardoulacha
5.: blackmetal.ru.lv – foto by Vader

Uztāsies:

SKYFORGER
www.skyforger.lv
HELLBOX (fin)
hellbox.4-all.org
MUST MISSA (ee)
www.metal.ee/must_missa
LOITS (ee)
www.loits.org

Sākums pl 17.00
Ieeja 4 Ls

Biļešu skaits ierobežots.

Šobrīd Skyforger brauc savā trešajā Eiropas tūrē pa Vāciju, Holandi, Belģiju, Austriju un Čehiju kopā ar black metal grupām Sear Bliss no Ungārijas un Holandiešiem Salacious Gods.
Pagājušā gada nogalē vācu mūzikas kompānija Folter Records izeva Skyforger iepriekšējos albumus “Kauja Pie Saules” un “Latviešu Strēlnieki” LP formātā, bet CD-Maximum Records šogad izdos tos CD formātā izplatīšanai Krievijā un NVS valstīs.
Janvārī, jau ierastajā Phoenix studijā Rīgā tika ierakstītas četras jaunas kompozīcijas, ar kurām tiks papildināts 1997. gada Skyforger demo “Semigalls Warchant”, kas jau martā tiks izdots tai pašā vācu Folter Records CD un LP formātos.
Vairāk informācijas par grupu: www.skyforger.lv

Bija 1995. gads, kad Pērkona zibeņi pāršķēla debesis un svētkalnos atkal iedegās ugunis. Šīs ugunis aizdedza arī trīs jaunu cilvēku sirdis, senču Dievi atvēra viņu acis un parādīja ceļu, kuru iet. Tie bija: PĒTERIS (vokāls / ģitāra), EDGARS “ZIRGS” (bass) un bundzinieks IMANTS (visi agrāk darbojās grupā “GRINDMASTER DEAD”), kas, nosaucot sevi SKYFORGER (Debesu Kalējs), zem Pērkonkrusta rotātā senču karoga uzsāka savu karagaitu …

1996
Februārī SKYFORGER rindās stājas divi jauni karotāji – ģitārists RIHARDS (ex- GUILLOTINE & SANCTIMONY) un GINTS LUNDBERGS, kurš kļūst par skaņu tehniķi, kā arī citādi atbalsta grupu. Grupa muzicē vairākos koncertos Rīgā. Nostabilizējas grupas muzicēšanas stils, ko varētu nosaukt par PAGAN / FOLK METAL, kaut gan mūziķi negrib paši sevi ierobežot kāda noteikta stila rāmjos. Visu vasaru un rudeni tiek strādāts pie jauna materiāla radīšanas.

1997
Martā Rīgas studijā “PHOENIX” ierakstīts demo albums “SEMIGALLS WARCHANT”(Zemgaļu Karadziesma), kuru paši izdod kasetes formātā. Albums stāsta par seno zemgaļu cīņām pret kristīgajiem iebrucējiem XII – XIII gs. un senlatviešu pagānisko ticību. Demo kasete tiek izsūtīta vairākām pasaules skaņu ierakstu kompānijām, un jau gada beigās parakstīts līgums ar Nīderlandes firmu MASCOT RECORDS par 3 kompaktdisku izdošanu. Visu gadu notiek aktīva koncertdarbība.

1998
No janvāra līdz aprīlim darbs pie jaunas programmas, un maijā studijā “PHOENIX” tiek ierakstīts albums “KAUJA PIE SAULES”. Tematiskā ziņā albums turpina demo kasetē aizsāktās tēmas. Vasarā no grupas aiziet IMANTS. Viņa vietā kā sesijas bundzinieks tiek pieaicināts KĀRLIS no SANCTIMONY, kurš piedalās grupas pirmajā turnejā “BALTIC THUNDER TOUR” pa Latviju, Lietuvu un Igauniju. Pēc turnejas par pastāvīgu bundzinieku grupā kļūst EDGARS “MAZAIS”, kurš paralēli spēlē arī grupā HERESIARH. 26. oktobrī Nīderlandē tiek izdots pirmais oficiālais grupas kompaktdisks “KAUJA PIE SAULES”, novembrī SKYFORGER uzstājas Viļņas festivālā “DEATH COMES”. Visu gadu notiek koncerti arī Latvijā.

1999
Janvārī, klubā “Kabata” notiek albuma “KAUJA PIE SAULES” prezentācijas koncerts. Pavasarī un vasarā – daudz koncertu un aktīvs darbs pie jaunu dziesmu sacerēšanas. Augustā, atkal studijā “PHOENIX” sākas jaunā materiāla ierakstīšana, kad pēkšņi personisku apsvērumu dēļ no grupas aiziet RIHARDS. Jauno albumu turpina ierakstīt trijatā.

2000
Janvārī pabeigts studijas darbs pie jaunā albuma “LATVIEŠU STRĒLNIEKI”. Šis albums stāsta par latviešu strēlnieku leģendārajām cīņām Pirmajā pasaules karā, laika posmā no 1915. līdz 1917. gadam. Februārī atgriežas RIHARDS. Tai pat laikā grupai pievienojas VALDIS “STRIŽA” BĒRZVADS, kurš nodarbojas ar menedžmenta lietām, kā arī citādi veicina SKYFORGER popularizēšanu. Turpinās aktīva koncertdarbība. Īpaši var izcelt uzstāšanos akcijā “Mēs tornim” un piedalīšanos Madonas festivālā “Sinepes un Medus”, kurā iegūta balva par labāko skatuves tēlu. Septembrī, kopā ar grupu SANCTIMONY sniegti divi koncerti Baltkrievijā – Minskā un Brestā. 15. septembrī klubā “Kabata” tiek prezentēta albuma “LATVIEŠU STRĒLNIEKI” kasetes versija. Oficiālo kompaktdisku Nīderlandes kompānija MASCOT RECORDS laiž klajā 9. oktobrī. Oktobrī ņemta dalība BRUTE CHANT atbalsta tūrē pa Latviju. Visu pavasari, vasaru un rudeni tiek strādāts pie jauna materiāla radīšanas trešajam albumam.

2001 – 2002
SKYFORGER pamet MASCOT RECORDS un strādā pie jaunā studijas albuma, kura nosaukums ir “PĒRKOŅKALVE” / “THUNDERFORGE”. Viss ieraksta process atkal tiek veikts PHOENIX studijā Rīgā. Jaunā albuma tēma ir par senlatviešu mitoloģiju un dievībām. Tiek atklāta jaunā grupas interneta mājaslapa: www.skyforger.lv 2001 gadā pievienojas jauns biedrs Andis “Hopkins”, kurš palīdz daudzos veidos, galvenokārt ārzemju kontaktu ziņā. Tāpat tiek aktīvi spēlēti koncerti pa visu Baltiju, iekļaujot arī pirmo “Hard Rock Laager” open-air festivālu Igaunijā, pirmo “Baltijas Saule” festivālu Rīgā, kā arī daudzos citos. 2002.gada oktobrī tiek ņemta dalība pirmajā Eiropas turnejā zem nosaukuma CHRIST CRUSHING TOUR, kopā ar GRIEF OF EMERALD (Zviedrija), SEAR BLISS (Ungārija), BESTIAL MOCKERY (Zviedrija) un OBTEST (Lietuva). Šīs turnejas laikā tiek spēlēti koncerti Vācijā, Holandē, Slovēnijā un Somijā, kuri izrādījās grupai diezgan veiksmīgi.
2003 Februāri tiek noslēgts līgums par sadarbību ar kulta black/pagan metal kompāniju FOLTER RECORDS no Vācijas uz vienu albumu. Albums “PĒRKOŅKALVE” iznāk 26.maijā, ar sekojošu vinila plates izlaišanu limitētā (500 kopijas) tirāžā 12.jūlijā. Aprīlī Lieldienu laikā SKYFORGER piedalījās mini turnejā Somijā zem nosaukuma EASTER DISASTER TOUR kopā ar slaveno viking metal grupu THYRFING (Zviedrija), black metal leģendu BARATHRUM un LUCIFERASE (abi Somija). Tāpat 11/12 jūlijā SKYFORGER piedalīsies gadskārtējā open-air festivālā “UNDER THE BLACK SUN” netālu no Berlīnes Vācijā kopā ar tādās grupām kā TAAKE (Norvēģija), IMPIETY (Singapūra), CORPUS CHRISTII (Portugāle), DESTROYER 666 (Australija) u.c. Tāpat plānojās daudzi vietējie koncerti Baltijā, arī albuma prezentācijas koncerts.

Pa šo laiku SKYFORGER sākuši darboties arī kā folkloras kopa, un ir sniegti daudz koncertu, kuru repertuārs sastāv tikai no senajām latviešu tautasdziesmām.