MetalShow.Lv: Latvian Premier Metal Music Agency

Entombed

Uzstāsies:

ENTOMBED (swe)
www.entombed.org
LOITS (ee)
www.loits.org
SAPLES (lt)
SANCTIMONY (lv)
www.sanctimony.lv
HUSKVARN (lv)

Sākums pl. 18. 00
Ieeja Ls 7

PHOTOS FROM GIG

1.: metalshow.lv – foto by Krivix
2.: truemetal.lv – foto by BigUgga
3.: truemetal.lv – foto by Viestards
4.: blackmetal.ru.lv – foto by Abbath
5.: blackmetal.ru.lv – foto by Vardoulacha
6.: paganmetal.eclub.lv – foto by Phantom
7.: paganmetal.eclub.lv – foto by Phantom
8.: salamandra.lv – foto by Salamandra

No Liepājas un Daugavpils uz koncertu (un atpakaļ) tiek organizēti autobusi.
Liepājas un Daugavpils autobusu pasažieriem ieeja koncertā maksās Ls 5.
Rezervēt vietas autobusos var pa tel.:
Liepāja: 9660952
Daugavpils: 9375922

Tas bija zibens spēriens no skaidrām debesīm. Kas ir, tas ir – Zviedrija pasaules mērogā, ja neskaita Bathory, nekad nebija izcēlusies ekstremālajās lietās, un joprojām grūti aptvert, no kurienes izauga šī “Sunlight” ierakstu studija…Taču Amerika tika nolikta uz lāpstiņām jau ar pirmo tajā ierakstīto disku Entombed “Left Hand Path” (90), jo tāda zema ripzāģa skaņa vēl nebija dzirdēta. Rezultātā Zviedrija kļuva par Eiropas death metal kalvi, un ceļu uz šo studiju atrada neskaitāmas grupas – projekts Carnage (otrie, kas ierakstījās tur), Dismember (trešie), Grave, Unleashed, Edge Of Sanity, un vēlāk arī Hypocrisy, Cemetary un Afflicted. Zviedru death pārstāvji, kā likums, skanēja vēl līdzīgāk viens otram nekā floridieši, un viņiem bija raksturīga pakļaušanās Slayer valdzinājumam, relatīvi lielāks melodiskums un ne tik zems rēciens.
(www.panaceja.aeons.lv)

Šīs vienības pirmsākumi meklējami grupā “Nihilist”, kura pastāvēja no 1987. līdz 1989. gadam. Grupa izdeva trīs demoierakstus, un izjuka… Taču jau pēc neilga laika, nedaudz izmainītā sastāvā startēja jau zem “Entombed” izkārtnes. Tobrīd viņi bija četri: Lars Goran Petroff (balss), Nicke Andersson (bungas), Uffe Cederlund (ģitāra) un David Blomqvist (ģitāra). Pēdējais neuzkavējās grupā ilgi, un drīz vien viņu nomainīja Alex Hellida. Šādā sastāvā tika ierakstīts demo “But Life Goes On”, pateicoties kam tika parakstīts līgums ar “Earache Records”. Jau nākamajā gadā dienas gaismu ieraudzīja “Entombed” debijas albums “Left Hand Path”, kas apgrieza death metal pasauli kājām gaisā.

Albumu producēja Thomas Scorsberg, dodams tam jaunu, īpatnēji dūcošu skaņu, kas uz ilgu laiku kļuva par zviedru death metal atšķirības zīmi. Starp citu, basģitāras partijas albumā ierakstīja Nicke un Uffe. Pēc ieraksta pabeigšanas problēma tika atrisināta – grupai piebiedrojās piektais dalībnieks, Lasse Rosenberg.
Tikko atrisinājās basģitārista problēma, radās cita. Grupu pamet Petroff, un viņa vietu pie mikrofona ieņem Orvar Surfsrtom, taču arī viņš “Entombed” sastāvā neuzkavējas ilgi. Kādu laiku dziedāt nākas Nickе, kamēr netiek atrasts “tīrais” vokālists Johnny Dordevic. Ar viņu grupa dodas tūrē pa ASV, taču jau uz nākamo, eiropas tūri, kur “Entombed” startē kā hedlaineri, grupā atgriežas Lars Petroff. 1993. gadā klajā nāk albums “Wolverine Blues”, kas grupai atnes pasules slavu. Uz šī viļņa “Entombed” dodas tūrē ar “Napalm Death”. 1995. gadā grupā atkal sākas tautas staigāšana. Šoreiz Rosenberg atdod savas pozīcijas Jorgen Sandstrom.

1996. gadā mainās grupas menedžments, un līgums tiek parakstīts ar “Music For Nations”. Pēc zviedrijas tūres sākas darbs pie albuma “To Ride, Shoot Straight And Speak The Truth”. Mūzikas presē tas tiek nodēvēts par viņu labāko veikumu. Pēc kārtējās eiropas tūres “Entombed” pamet vadošais dziesmu autors Nicke Andersson. Iemesls – vēlme veltīt sevi jaunam projektam “The Hellacopters”.

Pie bungām sēžas Peter Flinta Stjornvind (ex-Face Down, Merciless, Loud Pipes, Regurgitate), no “Face down”. Kamēr grupa brauc pasaules tūrē un ieraksta materiālu jaunam albumam, “Earache Records” nolemj nopelnīt, un izdod koncertalbumu un video, kas ierakstīti Londonā, 1992. gadā. Studijas albums “Same Difference” pārsteidz fanus, jo ir izdevies salīdzinoši komerciāls. Taču jau 2000. gadā “Entombed” labojas, un ar albumu “Uprising” atgriežas pie sava tradicionālā skanējuma. Nākamais albums “Morning Star” tāpat ieturēts labākajās grupas tradīcijās, tikai kļuvis ātrāks.
2002. gadā “Music For Nations” iepriecina “Entombed” fanus, izdodot kaveru izlasi “Sons of Satan – Praise The Lord”.