MetalShow.Lv: Latvian Premier Metal Music Agency

Death & Roll Members in

SANCTIMONY
www.sanctimony.lv
SILENCED
COLLIDE

PHOTOS FROM GIG

1.: truemetal.lv – foto by BigUgga
2.: truemetal.lv – foto by Dragonheart
3.: blackmetal.ru.lv – foto by Vardoulacha
4.: metalshow.lv.lv – foto by Geek
5.: paganmetal.lv – foto by Psyonic_Blast

Grupa SANCTIMONY spēlē smagās mūzikas stilā, ko paši dēvē par „death’n’roll”, par savām autoritātēm minot tādus pasaulē zināmus mūziķus kā Ozzy Osbourne, Entombed, Black Label Society, Motley Crew u.c.
Šobrīd SANCTIMONY studijā “MC Studio” miksē jauno, nesen “Sound Division” studijā ierakstīto albuma “Devil and Men” materiālu, ko jau tuvākajā laikā paredzēts izdot gan Latvijā, gan ārpus tās robežām.
Koncertā paredzēts spēlēt kompozīcijas gan no vecās “Death Metal” programmas, gan dot pilnīgu ieskatu jaunajā grupas muzicēšanas stilā.

Grupa dibināta 1994.gadā, tobrīd četru cilvēku – Jānis (balss), Viesturs (ģitāra), Kārlis (bungas), Rihards (bass) – apvienība SANCTIMONY izpildīja savu iecienītāko grupu dziesmu kaverversijas. Aktīvi koncertējot un ar savu enerģisko uzstāšanās stilu neatstājot vienaldzīgos, viņi ātri iemanto spēcīgas „death metal” vienības slavu.

1996.gadā pēc Riharda aiziešanas no grupas, kad tai jau bija pievienojušies Viktors (bass) un Roberts (ģitāra), tiek ierakstīts SANCTIMONY pirmais demo albums „When The Sun Was God”. Tas tika izdots kasetes formātā un ietvēra vairākas, nu jau pašsacerētas dziesmas, kā arī divas latviešu tautasdziesmu apdares.

Piedzīvojot vairākas sastāva maiņas, bet nepārtraucot aktīvu koncertdarbību un jauna dziesmu materiāla komponēšanu, 1998.gadā tiek ierakstīts albums ar nosaukumu „Eternal Suffering”. Tā ierakstā piedalās Jānis, Kārlis un Viesturs, basa un otras ģitāras partiju ierakstu veic pieaicināti viesmūziķi. Šis albums tiek izdots 2000. gadā „Father Productions” paspārnē CD formātā.

1999. gadā trīs grupas dalībniekiem pievienojas Jānis (ģitāra) un Deniss (bass), līdz ar ko grupas līdzšinējās biežās sastāva maiņas beidzās. Izveidojuši jaunu koncertprogrammu, kas sastāvēja no labākajām jau izdotajām dziesmām, jaunām kompozīcijām un kaverversijām, SANCTIMONY sniedz daudzus koncertus, no kuriem visspilgtāk atmiņā palikuši Minskā un Brestā (Baltkrievija) kopā ar Skyforger sniegtie koncerti, vairākas uzstāšanās Igaunijā un festivālā „Sinepes un Medus” tepat Latvijā.

2001. gadā SANCTIMONY veic savu pēdējo „death metal” ierakstu. Tas ir četru dziesmu promo materiāls plānotam, bet finansiālu problēmu dēļ nenotikušam albuma „Lirix” ierakstam.

Vēlmes pēc pārmaiņām liek grupai 2002. gadā pieņemt lēmumu mainīt spēlēšanas stilu un skanējumu pašu iemīļotā „smagā roka” virzienā. Tomēr negribēdami pilnībā atteikties no savām „death metal” saknēm SANCTIMONY savu jauno muzicēšanas stilu nosauc par „death’n’roll”. 2003.gadā grupa ieraksta divu dziesmu demo, no kurām kompozīcija „Devil And Men” iekļūst Radio SWH Rock Top 20 un vairākus mēnešus neatstāj pirmo piecnieku.

2004. gada janvārī tiek ierakstīta dziesma „Sounds” kā otrais Radio singls….