MetalShow.Lv: Latvian Premier Metal Music Agency

Black Death Night IV

“Black Death Night” – pagaidām lielākais Latvijas metal festivāls. Pasākums tiek rīkots reizi gadā, oktobrī vai novembrī, pieaicinot profesionāli spēcīgas grupas un kādu pasaules mēroga hedlaineri. 2003. gadā mūs priecēja Impaled Nazaren; 2004. gadā Cannibal Corpse un šogad 26. novembrī klubā Salamandra (Salamandras 1) HYPOCRISY (Zviedru Death Metal grandi. Grupas PAIN dibinātājs un frontmens Peter Tagtgren. Pie bungam Horgh IMMORTAL) un EXODUS (Thrash Metal leģenda atgriežas! METALLICA ģitarista Kirk Hammet pirmā grupa. Sastāvā SLAYER bundzinieks Paul Bostoff!)

Sākums pl. 19. 00, ieeja no pulksten 17.30.
Biļetes ir pieejamas iepriekšpārdošanā sākot no Ls 9 „Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās, [url]www.bilesuparadize.lv
Ieeja koncertā bez vecuma ierobežojuma.

Ja enciklopēdijā meklēsiet vārdu „darbaholiķis”, noteikti tur atradīsiet arī Peter Tagtgren fotogrāfiju. Nav šaubu, viņš ir viens no aktīvākajiem pasaules metal kustības darboņiem. Pat ja neņem vērā, ka viņš ir viens no labākajiem producentiem (sadarbība ar DIMMU BORGIR, IMMORTAL un MARDUK), un viņa projekta PAIN panākumus, viņš tik un tā ir un paliek grupas HYPOCRISY dibinātājs un galvenais virzītājs!

The Fourth Dimension, Final Chapter, Hypocrisy, Into The Abyss, Catch 22 – tas ir tikai īss lielisku albumu pārskats, kas atnesa grupai pasaules slavu. Augstas vietas visu kontinentu mūzikas čartos, tūres pa Eiropu, Ameriku un Japānu nostiprināja iesākto – fani ir saņēmuši jaunu death metal ikonu!

Arī pēdējais HYPOCRISY veikums Virus – simfoniska rekviēma un apokaliptisku ritmu letāla kombinācija (nesen grupai pievienojās IMMORTAL bundzinieks Horgh), apvieno sevī visu labāko, ko zviedru grandi jebkad veikuši. Atliek ar „Virus” tik inficēties, un no vispasaules pandēmijas epidēmijas glābiņa vairs nav!

1982. gads. Tom Hunting, Kirk Hammet un Gary Holt nodibina EXODUS. Pēc ilgiem vokālista meklējumiem tiek atrasts Paul Baloff, un jau drīz grupa žanra cienītāju aprindās kļūst atpazīstama. Jāpiezīmē, ka tobrīd, vairāku gadu garumā pasaulē bija novērojams spēcīgs metal mūzikas pacēlums, un tā saucamā Bay Area thrash skatuve, kuras avangardā atradās EXODUS, izvirzījās priekšplānā.

Lieliskas koncertuzstāšanās un novatoriska pieeja mūzikas komponēšanai darīja grupu par thrash metal stila pionieriem un dibinātājiem, iedvesmojot tādus stila sekotājus, kā METALLICA, TESTAMENT, DEATH ANGEL un VIOLENCE (kuras dalībnieks Rob Flynn vēlāk dibina MACHINE HEAD). “ Ja nebūtu EXODUS, nepastāvētu arī MACHINE HEAD” – Rob Flynn komentārs uz jautājumu, kā EXODUS ietekmējis viņa grupu.

Pat METALLICA bija gana ieinteresējušies, un rekrutēja Kirk Hammet , kā aizvietotāju 1983. gadā aizgājušajam Dave Mustane.
Gary, Paul un Tom izvēle ģitārista meklējumos apstājās uz Rick Hunolt, bet drīzumā viņiem pievienojās arī Rob McKillop. Tā dzima leģenda, un EXODUS debjas albums Bonded by Blood, kas satricināja visas pasaules metal fanus, un vēl līdz šim tiek uzskatīts par vienu no lieliskākajiem sava žanra paraugiem. Sekojošā tūre ar VENOM un SLAYER to tikai apstiprina…

Vēlāk, neilgi pirms otrā albuma iznākšanas personisku un muzikālu domstarpību rezultātā Paul Baloff vietā grupai pievienojas Steve”Zetro” Souza (ex-LEGACY, kas drīzumā nomaina nosaukumu uz TESTAMENT).

Turpmāko grupas albumu (Pleasures of The Flesh, Fabulous Disaster, Impact is Imminent un Force of Habit) panākumi un aktīvā koncertdarbība (t.sk. tūres ar с PANTERA, ANTHRAX, MOTORHEAD, BLACK SABBATH, MEGADETH, METALLICA) tikai nostiprina EXODUS pasaules thrash metal līderu statusu.
Diemžēl, problēmu ar izdevējkompāniju, un iekšēju nesaskaņu rezultātā 1992. gadā EXODUS savu darbību pārtrauc… Un tikai 1996. gadā, gandrīz 13 gadus pēc Bonded By Blood izdošanas, grupa atdzimst ar pārapmeklētu koncertu San Francisko, kas tiek ierakstīts un izdots kā koncertalbums! Jau drīz EXODUS dodas jaunā Eiropas un Ziemeļamerikas tūrē.

Taču īsts izrāviens notika 2001. gadā, saliedējot EXODUS vienā veselā, un pat vokālista Paul Baloff traģiskā nāve to nespēja iznīcināt… Atkal koncerti, jauni albumi, augsti kritiķu un fanu novērtējumi. Un nu, pēc nelielām sastāva izmaiņām EXODUS atkal ir starp līderiem, ar jaunu vokālistu, un… Paul Bostoff (ex-SLAYER) pie bungām!